Szanowni Współrodowcy, wrażliwi na cudze nieszczęście. Na wschodzie Europy toczy się niewypowiedziana wojna, nasi pobratymcy z Ukrainy cierpią i wołają o pomoc. My jakby nic przechodzimy nad tym do porządku dziennego. Czasami coś napiszemy, wyślemy jakąś pomoc humanitarną i nic. Zapomnieliśmy, jak wielu od nas w okresie trochę innym, aniżeli na Ukrainie, wyjechało na Zachód i znajdowało tam pomocną dłoń. Stąd tak wielu naszych Współrodowców jest poza naszymi granicami. Dzisiaj pojawiają się i u nas tacy sami potrzebujący, jakimi my byliśmy kiedyś. Może więc należałoby i im pomóc, wesprzeć pracą, lokum etc. Tatiana - prawnuczka Ejsmontówny z Ukrainy obecnie przebywa w Świnoujściu, boi się wracać do domu, chciałaby pozostać u nas. Tutaj napotyka jednak na bezsilność i brak znalezienia jakiejkolwiek pracy, zresztą tak samo, jak nie jeden z nas. Z wykształcenia jest nauczycielem po filologii polskiej, jaką ukończyła również na Uniwersytecie im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie. Ma ukończone 42 lata, jest artystką – amatorką malarstwa i rękodzielnictwa. Podjęła by pracę wszędzie tam, gdzie takie kwalifikacje i umiejętności byłyby potrzebne. Do 20 września ma wizę. Pomóżmy jej! Proszę o to w jej imieniu, sam niestety nie jestem w stanie, bowiem od dwóch lat sam poszukuję pracy. Z poważaniem administrujący stroną Rodową Leon Jarosław Ejsmont


 Ankieta imienna

1. kto z członków Rodu jest zainteresowany poznaniem naszej wspólnej historii?
2. kto byłby zainteresowany przystąpieniem do organizacji, która zajęłaby się ww. przedsięwzięciem?
3. czy członkowie Rodu byliby skorzy łożyć na działalność genealogiczną - roczna opłata w wysokości 120,00 zł, czyli 10,00 zł miesięcznie; wpisowe 120,00 zł, dla zagranicy według uznania nie mniej niż wartości podane w złotych?
Uprzejmie proszę zainteresowanych badaniami genealogicznymi, żeby rozpropagowali idę powołania organizacji wśród swoich bliskich.
Odpowiedzi proszę przesyłać na adres e-mailowy: ejsmont@eysymont.org.pl lub leon@ejsmont.net
Z poważaniem
Leon Ejsmont 

 

 

 

KOMUNIKAT

Książka Tadeusza Ejsmont "Ejsmontowie herbu Korab "

w cenie 40,00 PLN możliwa do nabycia

kontakt z autorem lub Leonem

(namiary kontaktowe w zakładce Kontakty)

 

 

KOMUNIKAT  

Istnieje mozliwość nabycia książki autorstwa Tadeusza Ejsmont

EJSMONTOWIE. Wstępne opisanie historii rodu

Cena 30,00 PLN

Kontakt z organizatorami

 

 

Powered by Etomite CMS.